Społeczność praktyków
Tematyka
-
Czym jest społeczność praktyków (CoP)?
Community of Practice (CoP) definiuje się jako zorganizowaną grupę ludzi, którzy angażują się w proces zbiorowego uczenia się we wspólnej dziedzinie i czerpią wzajemne korzyści z wymiany i uczenia się na podstawie doświadczeń innych. Cztery cechy są kluczowe dla każdej CoP
Zakres zadań
Projekt jest realizowany w okresie od listopada 2021 r. do grudnia 2023 r. i jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+. Lasīt vairāk
Czym jest CoP
- Wspólny interes. CoP INTERFACE ma tożsamość zdefiniowaną przez wspólną domenę zainteresowania i powiązane tematy: rozwój kluczowych umiejętności przekrojowych w celu wspierania zrównoważonej regeneracji gospodarczej w Europie po pandemii COVID-19 oraz wspierania specjalistów VET w podejmowaniu wyzwań stojących przed dostawcami usług VET w rzeczywistości po pandemii COVID-19.
- Członkostwo. Członkowie INTERFACE CoP są zaangażowani w domenę i filozofię INTERFACE.
- Zaangażowanie. Członkowie INTERFACE CoP mogą realizować swoje zainteresowanie tą domeną, angażując się we wspólne działania i dyskusje, pomagając sobie nawzajem oraz dzieląc się informacjami, doświadczeniami i dobrymi praktykami.
- Relacje. W ramach CoP relacje mogą naturalnie rosnąć, umożliwiając członkom INTERFACE CoP uczenie się od siebie nawzajem i uczestniczenie we współpracy w celu osiągnięcia innowacji w CVET.
Zakres zadań
W tych ramach czasowych partnerstwo projektowe ma na celu stworzenie kompendium interaktywnych zasobów edukacyjnych do rozwijania kluczowych umiejętności przekrojowych wspierających nisko wykwalifikowanych pracowników i stażystów w utrzymaniu i utrzymaniu zatrudnienia w nadchodzących miesiącach i latach. Zapewnia szereg progresywnych zasobów edukacyjnych zaprojektowanych w celu osiągnięcia konkretnych i uzgodnionych efektów uczenia się dla 10 najbardziej poszukiwanych przez pracodawców umiejętności przekrojowych, a mianowicie: umiejętności cyfrowych, ducha przedsiębiorczości, krytycznego i kreatywnego myślenia, przywództwa, innowacji, rozwiązywania problemów, pracy zespołowej, etyki pracy, komunikacji i relacji międzypokoleniowych. Metodologia INTERFACE uwzględnia różnice w poziomach wcześniejszej wiedzy wśród pracowników. W związku z tym materiały edukacyjne są dostarczane na poziomach wprowadzającym, średnio zaawansowanym, zaawansowanym i eksperckim, aby wspierać wyraźny postęp w nauce i zapewnić, że żaden potencjalny uczeń nie zostanie wykluczony.
Podsumowując, cele projektu INTERFACE są następujące:
- Promowanie nabywania kluczowych umiejętności przekrojowych poprzez wykorzystanie alternatywnych zasobów pedagogicznych w środowisku uczenia się w miejscu pracy.
- Wspieranie specjalistów VET z sektora edukacji i pracy w rozwijaniu ich własnych umiejętności cyfrowych i pedagogicznych w celu tworzenia interdyscyplinarnych zasobów edukacyjnych opartych na wyzwaniach.
- Opracowanie modelu akredytacji w celu walidacji i uznawania umiejętności przekrojowych poprzez wykorzystanie mikropoświadczeń i odznak cyfrowych.
- Stworzenie systemu komunikacji umiejętności przekrojowych poprzez społeczność praktyków.
-
-
Forum
-
Forum
-
-
-
Strona
-
Strona
-
-
-
Wyświetl
-